CyberAir 2 – Maximális energiahatékonyság
A DFC-vel is felszerelt CyberAir 2 precíziós légkondicionáló berendezés, akár 20 kW hőterhelés mellett is képes a nagy számítógéptermek vagy géptermek levegőjének kondicionálására, akár 60%-kal energiatakarékosabban, mint a szokványos kompresszoros hűtőrendszerek.
A CyberAir 2 a világon az első olyan precíziós légkondicionáló berendezés, ami figyelembe veszi a számítógéptermek hőterhelését és az évszakonként változó környezeti hőmérsékletet. Automatikusan kiválasztja a körülményeknek megfelelő működési módot. Hideg időben a választható, automatikus DFC rendszernek köszönhetően, a külső levegőt felhasználja a takarékos, dinamikus szabadhűtéshez. Az energiaintenzív kompresszoros hűtés (DX) csak akkor kapcsol be, amikor arra abszolút szükség van. Ennek az érdekében, minden berendezés fel van szerelve fordulatszám szabályozott EC ventilátorokkal és elektronikus expanziós szelepekkel.
A fentebb említett DFC verzió mellett, a CyberAir 2 sorozat kapható A, G, GE, ACW, GCW, CW és CW2 rendszerben is. CyberAir 2 egységeit hat szekrényméret közül választhatja ki. A szükséges alapterület szekrényenként, a 890 mm mélység mellett, szekrény mérettől függően 1000 mm-től 2900 mm-ig terjedhet. Három hűtőközeg közül választhat: R407C, R410A vagy R134a.
A-rendszer: Kompresszoros hűtés, direkt elpárologtatás (DX/direct expanzió)
A hűtőkör felépítése: egy elpárologtató, egy expanziós szelep, egy scroll kompresszor és egy külső léghűtéses kondenzátor.
A környező levegő a ventilátor hatására átáramlik az elpárologtatón, ahol a levegőben lévő hő átadódik a hűtőközegnek. A klímaberendezés és a külső kondenzátor egy zárt hűtőkörön keresztül kapcsolódik össze.
G-rendszerű: Egyszerű hőoszlatás víz/glikol keveréken keresztül
Hasonló az A-rendszerű megoldáshoz. A különbségek: A G-rendszernél a hő a DX körből egyfajta víz-glikol keveréknek adódik át egy beépített lemez kondenzátoron keresztül. A keverék egy zárt körben cirkulál és egy külső szárazhűtőn keresztül a kültérbe juttatja a hőt.
GE-rendszerű: Hibrid G-rendszer, indirekt szabadhűtéssel.
Egy hibrid hűtési rendszer, ami a G-rendszert kombinálja a indirekt szabadhűtéssel. A GE-rendszer rögtön átkapcsol energiakímélő módba, ahogy azt a külső hőmérséklet engedi. A kültéri levegőt ekkor a indirekt szabadhűtéshez hasznosítja. A GE-rendszer adja a DFC(Dynamic Free Cooling) alapját.
CW-rendszerű: Folyadékhűtéses rendszer
A CW berendezések elboldogulnak hűtőkör nélkül, de szükségük van külön hűtött víz előállítására. A környező levegő a ventilátor hatására átáramlik a direkt hűtő egységen, ami átadja a hőt a víz-glikol keveréknek. Majd egy folyadékhűtőn keresztül megszabadul a hőtől a kever
ék. A klímaberendezés és a folyadékhűtő egy zárt víz-glikol körön keresztül van kapcsolatban.
CW2-rendszerű: Folyadékhűtés beépített redundanciával.
A nagy biztonságot igénylő rendszerek gyakran egy második, független folyadékhűtő segítségére szorulnak. Ezért a CW2-rendszerben, két redundáns CW-rendszer kapcsolódik egy klímaberendezéshez, ezzel értékes helyet spórolva az adatközpontban.
ACW-rendszerű: CW-rendszer redundáns A-rendszerrel (dupla folyadék)
Két független hűtési rendszer (CW és A) egy klímaberendezésben biztosítja a legnagyobb hibavédelmet. Ha a fő, folyadékhűtő rendszer (CW) meghibásodna, akkor a léghűtéses A-rendszer gondoskodik a megszakítás nélküli légkondicionálásról.
GCW rendszerű: CW-rendszer redundáns G-rendszerrel(dupla folyadék)
Hasonló kiépítés, mint az ACW-rendszer esetében, de itt a CW-rendszerrel egy G-rendszerű folyadékhűtés dolgozik együtt, az A-rendszerű léghűtés helyett.